• Wpisów: 148
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 17:04
  • Licznik odwiedzin: 110 217 / 1896 dni
 
unaltravita
 
Dlaczego niektórzy (Ty być może też)  nie dochodzą do celu który sobie wyznaczyli? Dlaczego stoją w miejscu nie posuwając się nawet o jeden krok do przodu? Może dlatego, że zabrakło im czegoś co nazywamy determinacją?
Wyobraź sobie że idziesz ścieżką nad przepaścią, nagle potykasz się, tracisz równowagę i spadasz w dół, jednak w ostatniej chwili udaje ci się chwycić krawędzi skały. Co jest  w tej chwili dla Ciebie najważniejsze? Oczywiście robisz wszystko aby wyjść cało z opresji.  Wykorzystujesz całą swoją energię aby znów stanąć na pewnym gruncie. Nie liczy się już nic innego, przeszłość i przyszłość tracą na znaczeniu,  w tej dramatycznej chwili masz tylko jeden jedyny cel - uniknąć upadku. I to jest właśnie DETERMINACJA, dzięki której człowiek jest w stanie wykrzesać z siebie niemal nadludzkie siły.

45678765.jpg


To tylko taki przykład, ale gdybyśmy w realnym życiu wyznaczone sobie cele realizowali z większą determinacją znacznie zwiększylibyśmy szanse na ich osiągnięcie.  A jak jest naprawdę?  A no tak że zazwyczaj poddajemy się przy pierwszym niepowodzeniu, cały nasz początkowy zapał szybko mija, machamy na wszystko ręką i wracamy do punktu wyjścia. A w  życiu - jak to się mówi - trzeba iść za ciosem.

3456754533.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego